Cvičný požár v plzeňském hudebním klubu GOETHE´S MEFISTO

31.08.2017
Cvičný požár v plzeňském hudebním klubu GOETHE´S MEFISTO
ViewImage-aspx.jpg
Ve středu 6. září 2017 v poledne odstartuje v Plzni pravidelná zkouška sirén jedno z největších a nejnáročnějších taktických cvičení složek IZS letošního roku, během kterého si na 400 lidí vyzkouší zásah při požáru v hudebním klubu – zhruba polovina jako zasahující a asi 150 osob v roli figurantů.

Pro účely cvičení byl zvolen hudební klub GOETHE´S MEFISTO v ulici Goethova v centru Plzně.
Cvičný zásah složek IZS se dotkne v době od 12:00 do 15:00 obyvatelů a návštěvníků Plzně – a to jak řidičů, tak chodců. Uzavřena bude ulice Kopeckého sady od ulice Jungmanova po ulici Goethova a  dále ulice Františkánská od sadů až po ulici Bezručova. Omezen bude i provoz MHD, konkrétně trolejbusu č. 33, který směřuje od Muzea na náměstí Republiky a v opačném směru.
Cvičení tohoto typu je zcela ojedinělé. Požáry v podzemních prostorech jsou nejnáročnější, velmi komplikované a nebezpečné, ohrožují velký počet lidí i samotné zasahující. Proto je nezbytné pro všechny složky IZS si podobný zásah nacvičit. Všem, koho se cvičení IZS jakýmkoliv způsobem dotkne, se omlouváme.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje