Den bezpečnosti v čáslavském zemědělském muzeu

Žhavé aktuality/Oznámení

20.04.2023 | Čáslav/ Středočeský kraj
Den bezpečnosti v čáslavském zemědělském muzeu

V úterý 18. dubna 2023 se v areálu Národního zemědělského muzea Čáslav konal 7. ročník preventivní akce Den bezpečnosti, která je určena především pro mateřské a základní školy z Čáslavi a okolí, ale nejen pro ně.

Na úvod přítomné přivítal starosta města Čáslav Ing. Jaromír Strnad. Pořadatel, čáslavská pobočka Národního zemědělského muzea, ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému připravil pro téměř dvě tisícovky návštěvníků bohatý program statických a dynamických ukázek.

Všichni příchozí si během akce mohli projít expozice zemědělské techniky, zastavit se u stanoviště Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního Čáslav, nebo se podívat, co zajímavého nabízí ve svých stáncích BESIP nebo Český červený kříž. Velkým lákadlem pro děti byly statické ukázky techniky Policie ČR, Městské policie Čáslav, Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a profesionálních hasičů ze stanic Čáslav a Kutná Hora.

Na hlavní venkovní ploše probíhaly spanilé jízdy automobilů složek IZS a dynamické ukázky požárního útoku studentek a studentů oboru Požární ochrana ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního Čáslav. Zdravotnická záchranná služba a Český červený kříž předvedly svoji spolupráci u záchrany osoby po úrazu elektrickým proudem.

Hasičský záchranný sbor si pro malé i velké diváky připravil ukázku slanění členů lezecké skupiny z automobilového žebříku, ukázku hašení z výškové techniky, zásah na požár hořlavých kapalin pomocí pěnotvorného zařízení PRO/pak a velice atraktivní ukázku správného a nesprávného hašení hořícího oleje na kuchyňském sporáku. Dynamické ukázky zakončil zákrok hlídky Policie ČR na ujíždějící osobní automobil s následnou havárií vozidla a zásah ostatních složek IZS po nehodě.

npor. Bc. Petr Klatovský
ÚO Kutná Hora