Dobrovolní hasiči v Odrách se po více než dvou stech letech dočkali nové hasičské zbrojnice

Žhavé aktuality/Oznámení

11.01.2020 |  Moravskoslezský kraj

V Odrách na Novojičínsku se v pátek 10. ledna 2020 dopoledne konalo slavnostní otevření nově vybudované hasičské zbrojnice.

Slavnostního otevření se zúčastnili kromě samotných členů jednotky sboru dobrovolných hasičů také zástupci města Odry v čele se starostou Ing. Liborem Helisem a představitelé dodavatelských firem.

“Zázemí pro naši jednotku požární ochrany dlouhodobě nebylo důstojné. Příprava stavby nové zbrojnice v této lokalitě byla zahájena v roce 2014. Díky významné podpoře HZS Moravskoslezského kraje jsme v roce 2018 dosáhli na nejvyšší možnou dotaci z Ministerstva vnitra,” řekl v úvodu starosta města.

K novému zázemí hasičům i městu pogratuloval rovněž ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje brig. gen. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D. a také ředitel územního odboru Nový Jičín plk. Ing. Petr Adamus.

“Pro nás je místní dobrovolná jednotka kategorie JPO II velmi důležitá, každý rok vyjíždí zhruba ke stovce zásahů. Jsem rád, že se podařilo tuto stavbu realizovat a že bude sloužit nejen hasičům, ale i všem občanům města a okolí,” řekl ke slavnostní události generál Vlček.

Město Odry získalo v roce 2018 dotace na výstavbu z Ministerstva vnitra ve výši 4 500 000 Kč a Moravskoslezského kraje ve výši 2 250 000 Kč. Stavba vyšla na necelých 22 milionů Kč.

“Technický stav původního objektu byl značně nevyhovující. Jsem nesmírně rád, že se město rozhodlo vybudovat novou zbrojnici. Budova je velmi zdařile koncipovaná, kvalitní zázemí pro hasiče zvýší bezpečnost celého území, na kterém jednotka zasahuje,” dodal před přestřižením pásky plukovník Adamus.

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje v průběhu přípravy stavby jak ze strany projektu, tak ze strany financování s městem Odry velmi úzce spolupracoval.

Oderská dobrovolná jednotka je předurčena pro zásahy u dopravních nehod a zasahuje tak mimo jiné i na velké části dálnice D1. Právě dnem převzetí zbrojnice začnou hasiči vyjíždět k zásahům z nové budovy.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje