Dopravní nehoda tří automobilů na silnici I/49 u Lípy nad Dřevnicí komplikovala příjezd do krajského města Zlín

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.06.2020 | Lípa nad Dřevnicí/ Zlínský kraj

(8. 6. 2020) Dvě jednotky hasičů zasahovaly od 13:04 hodin u nehody tří osobních automobilů u obce Lípa nad Dřevnicí v okresu Zlín.

Nehoda tří osobních automobilů se zraněním byla hasičů oznámena v 12:55 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a jednotce dobrovolných hasičů městs Vizovice.

Při příjezdu k nehodě hasiči provedli rychlý průzkum a začali s vyprošťováním jedné zraněné osoby. Hasiči použili k vyproštění hydraulické vyprošťovací zařízení. Zraněnou osobu z vozidla vyndali na páteřní desce a předali ji k dalšímu ošetření Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje. Současně pomáhali zdravotníkům s ošetřování dalších zraněných osob a dále provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sypkou sorpční látkou. Provoz na komunikaci řídila Policie České republiky.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje