ECCOTARP – speciální skládací produkty (nejen) pro hasiče

Žhavé aktuality/Oznámení

11.04.2023 | Lysá nad Labem/ Středočeský kraj
ECCOTARP – speciální skládací produkty (nejen) pro hasiče

Společnost Metal Arsenal s.r.o. z Lysé nad Labem pod značkou ECCOTARP již více než 10 let vyvíjí, vyrábí a distribuuje jedinečné skládací produkty pro ochranu životního prostředí před vniknutím nebezpečných látek např. do půdy, vody, kanalizačních stok apod. Produkty ECCOTARP zaujímají důležité místo ve výbavách složek IZS, kterým mj. pomáhají zachytit unikající nebezpečné látky z havarovaných vozidel, dekontaminovat osoby i zařízení nebo hasit požáry vrtulníkem v místech bez přírodního zdroje vody.

Jedinečnou vlastností produktů řady ECCOTARP je především to, že mají skládací konstrukci, díky které je snadné je přepravit na jakékoliv místo a použít kdekoliv v terénu. Skládací konstrukce je navíc tvarovatelná, takže se přizpůsobí téměř jakékoliv překážce, kterou terén disponuje.

Produkty řady ECCOTARP:

• Skládací záchytné vany – pro záchyt unikajících nebezpečných látek nebo jejich bezpečné skladování

• Dekontaminační vany – ideální rozměr pro dekontaminaci osoby s roztaženými pažemi

• Velkokapacitní nádrže – pro hašení požárů vrtulníkem na místech, kde chybí přírodní zdroj vody

• Průjezdné velkoplošné vany – pro dekontaminaci a mytí vozidel

• Skládací kontejnery na dohašování a ochlazování poškozených elektromobilů

• Kanalizační ucpávky

• Posypové sorbentní vozíky

• Navíječe požárních hadic – lze využít také pro vypuštění zbytkové vody z naplněných požárních hadic

• Podlahové bariéry – zabrání šíření uniklých nebezpečných látek na podlaze apod

Univerzálně použitelné skládací záchytné vany ET

Vlajkovou lodí produktové řady ECCOTARP je téměř všestranně použitelná Skládací záchytná červená vana ETvideo. Slouží k záchytu unikajících nebezpečných kapalin – např. při nehodě vozidel na silnici nebo jako prevence při transportu chemikálií v barelech. Vany mají skládací tvarovatelnou samonosnou konstrukci vyrobenou z chemicky odolného materiálu a vyrábějí se v široké škále velikostí a objemů. Maximální nosnost van je 200 kg a pro snadnější manipulaci slouží manipulační popruhy.

IMG_6790.JPG Skládací záchytná vana Eccotarp ET

Eccotarp-06.jpg Skládací záchytná vana Eccotarp ET v přepravním tvaru

dekontaminace-(2).jpg  Dekontaminace

IMG_7631.jpg Dekontaminace

IMG_7461_vyrez.JPG  Transport nebezpečných látek

Skládací posypový vozík SDC 03 Plus – rychlá a rovnoměrná aplikace sorbentu

Vozíky SDC 03 od ECCOTARP slouží pro rychlou likvidaci uniklých nebezpečných látek posypem. Skládací konstrukce umožňuje jejich přepravu v běžném hasičském voze. Vozíky jsou vyrobeny z chemicky odolného materiálu. Kryt sypání sorbentu umožňuje operativně nastavit optimální hustotu a šíři posypové stopy. Magnetické prvky značně urychlují a usnadňují použití vozíku. Podívejte se na video. Komfort ovládání podporuje také výškově nastavitelná rukojeť. Vozíky jsou použitelné pro všechny běžně dostupné druhy sorbentů.

SDC-03_studio-foto_01.jpg  SDC-03_studio-foto_02.jpg Posypový vozík SDC 03

SDC-03_08.JPG SDC 03 – skládací konstrukce

IMG_5322.JPG  SDC 03 – použití

SDC-03-Plus-lista-01.jpgSDC 03 – Ovládání magnetického krytu sypání sorbentu

Později si v dalších článcích podrobněji představíme např. Elektrický navíječ požárních hadic, Cooling Container – Skládací kontejner na ochlazování a dohašování poškozených elektromobilů nebo Velkokapacitní nádrže na hašení požárů vrtulníkem.

Kompletní portfolio značky ECCOTARP si prohlédněte na www.eccotarp.com nebo se můžete podívat na naše další produktová videa.

TARP-reklama.png