"Gentleman silnic"

Žhavé aktuality/Oznámení

23.08.2022 | Zlín/ Zlínský kraj

(23.08.2022) Je i v řadách hasičů.

Profesionální hasič HZS Zlínského kraje mjr. Ing. Miroslav Sýkora, velitel stanice Zlín, dnes dopoledne obdržel v prostorách Krajského ředitelství Policie Zlínského kraje z rukou ředitelky projektu „Gentleman silnic“ Ivany Buriánkové ocenění za pomoc zraněnému řidiči po dopravní nehodě. Ta se stala 21. února letošního roku na ulici Gahurova ve Zlíně.

"Gentleman silnic" je projekt Policie České republiky a Generali České pojišťovny, který vznikl v roce 2004 a od té doby bylo oceněno již 211 zachránců.

Dnešního slavnostního předání se zúčastnil také ředitel Územního odboru Zlín Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Pavel Koňařík a zástupci Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Miroslav Sýkora si zaslouží velké poděkování, neboť na rozdíl od mnoha řidičů, kteří projeli kolem, zastavil, o zraněného řidiče se postaral a na pomoc přivolal složky IZS.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje