HASIČI RADÍ: Jedete na dovolenou? Pořiďte si do auta hasicí přístroj

Žhavé aktuality/Oznámení

03.05.2021 | Česká republika
HASIČI RADÍ: Jedete na dovolenou? Pořiďte si do auta hasicí přístroj

Pomalu se blíží čas dovolených a prodloužených víkendů, kdy mnoho lidí vyráží na cesty mimo svůj domov vlastním automobilem.

Díky postupně se uvolňujícím mimořádným opatřením se opět zvýší provoz na silnicích, obyvatelé kraje budou jezdit napříč republikou, a tak je mnohem větší pravděpodobnost, že se na komunikacích setkají s požárem automobilu. I když hasicí přístroj nepatří mezi povinnou výbavu vozu, velmi doporučujeme, abyste si jej do auta pořídili. Může vám pomoci zdolat požár v jeho počátku, a tak snížit škody na vozidle na minimum.

A že požáry automobilů jsou jedny z nejčastějších, dokládají naše statistiky. Figurují hned na druhém místě. Jde také o události, při nichž vznikají jedny z nejvyšších škod. Od začátku roku jsme vyjížděli už téměř k padesátce těchto požárů. Loni jsme jich řešili 127, v roce 2019 jich bylo 132.

Příklad ze zásahu

To, že se s požárem automobilu můžete setkat naprosto kdykoli, dokládá příklad z letošního dubna z Troubelic. Mladá maminka zaparkovala před prodejnou potravin, a než se s dětmi vrátila z nákupu, tak měla vůz v plamenech. Ihned zavolala hasiče a i přes rychlý zásah se škoda vyšplhala přes 150 tisíc korun. Zároveň nám poslala krásné poděkování.

,,Chtěla bych tímto vyjádřit velký dík za dnešní zásah HZS Uničov a SDH Troubelice při požáru osobního automobilu v Troubelicích. Cením si nejen bleskové profesionální pomoci obou týmů, ale také lidskosti vašich mužů. Zejména chci poděkovat veliteli zásahu z jednotky Uničov, jelikož se mnou byly i moje dvě malé dcerky a tento Pan hasič, jak holky říkají, jim z ošklivého zážitku udělal dobrodružství a ještě jim věnoval na památku plyšáky, kteří se zřejmě na dlouhou dobu stanou nejlepšími kamarády. Děkuji a přeji vše dobré," popsala.

A my jen doplníme, že příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci, která patří v těchto případech k těm nejčastějším.

A tak se určitě vyplatí investovat pár stokorun a mít ve výbavě auta přístroj, který vám může pomoci. Také doporučujeme řídit se našimi radami:

hasici_radi_kveten_hasicakyauta.png

Podrobnější informace najdete zde

HASIČI RADÍ Podívejte se na další protipožární a bezpečnostní doporučení HZS Olomouckého kraje.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje