REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Hasiči v říjnu kontrolovali pražská divadla za ostrého provozu

Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny umístění...

15.11.2019 | Praha
REKLAMA
REKLAMA

V říjnu proběhly mimořádné tematické kontroly dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech se zaměřením  na přístavky v divadlech („za provozu“)

Příslušníci prevence HZS hl. m. Prahy provedli ve dnech 22. a 23. 10. 2019 mimořádné tematické kontroly  dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně při činnostech provozovaných v divadlech během probíhajících přestavení se zaměřením na „přístavky“ a volné únikové cesty. 

 Zkontrolováno bylo 12 provozovatelů divadel. Při kontrolách bylo zjištěno 38 nedostatků. V osmi případech byly umístěny umístění „přístavky“ v hledišti. Provozovatele neprokázali řádně schválenou projektovou dokumentací, že umístění přístavku v hledišti bylo schváleno a nebrání . Ve většině případů se jednalo o volně umístěné dřevěné a plastové židle. Nejvyšší počet obsazených přístavků v hledišti dosahoval 40-ti kusů. Tím nebyla splněná povinnost trvale volných průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a nebyly vytvořeny podmínky pro záchranné práce. 

Další  nedostatky spočívaly v označení únikových východů, směrů úniků, v umístění a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů a v přístupnosti nástěnných hydrantů. 

Kontrolovaná divadla se dle míry požárního nebezpečí členila do kategorií se  zvýšeným a vysokým požárního nebezpečím (prostory divadel byly většinou projektovány, resp. určeny pro více než 200 osob).

Hasičským záchranným sborem hl. m.  Prahy bude s provozovateli činností, tam kde byly zjištěny nedostatky, zahájeno správní řízení. Tematické kontroly zaměřené na provozovatele divadel se budou v příštím roce  opakovat.

Zdroj: HZS hlavního města Prahy
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
08.05.2026 Do policejní práce nahlédnete zblízka. Chystá se velký den otevřených dveří Ukázky zásahů, policejní technika i služební psi. Policisté zvou veřejnost na den otevřených dveří. Zobrazit článek
Z regionu
08.05.2026 O zraněnou ženu bojovali záchranáři i letecká služba Po střetu chodkyně s osobním vozidlem vyrazil do akce také vrtulník letecké záchranné služby. Zobrazit článek
Z regionu
08.05.2026 Tvrdil, že vypil jen tři piva, nadýchal téměř tři promile Řidič ve Zlíně tvrdil, že vypil jen tři piva. Dechová zkouška ale ukázala téměř tři promile alkoholu. Zobrazit článek
Z regionu
08.05.2026 Tragická nehoda skončila nárazem do stromu Při vážné dopravní nehodě narazilo vozidlo do stromu. Na místě zasahovali hasiči i vrtulník letecké záchranné služby. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru