Humanitární pomoc pro Čínu

Žhavé aktuality/Oznámení

15.02.2020 | Česká republika
Humanitární pomoc pro Čínu

Materiální humanitární pomoc, kterou Česká republika poskytla Číně pro boj s koronavirem COVID-19, převáží Hasičský záchranný sbor České republiky.

Přepravu zajišťuje jednotka Generálního ředitelství HZS ČR, která vyrazila pátek po 13. hodině z Národní základny humanitární pomoci, která se nachází v areálu HZS ČR ve Zbirohu. Nakládky materiálu a odjezdu jednotky se zúčastnili náměstek generálního ředitele HZS ČR, plk. doc. JUDr. František Vavera Ph.D., LL.M. a plk. Ing. Roman Bílý, ředitel odboru operačního řízení MV GŘ HZS ČR a řídící důstojník. Velícím důstojníkem jednotky je pplk. Mgr. Michal Žůrek, a styčným důstojníkem je pprap. Bc. Jiří Kubeš.

Více informací naleznete v tiskové zprávě MZV.

plk. Mgr. Rudolf KRAMÁŘ
vedoucí pracoviště komunikace,