Když se hraje o čas

Žhavé aktuality/Oznámení

07.04.2021 | Česká republika
Když se hraje o čas

Nová dokumentární série ukazuje zásahovou činnost hasičů a policistů 

Sedm dílů, celkem sedmnáct mimořádných událostí. Na obrazovky České televize vstupuje v premiéře ve čtvrtek 15. dubna nový dokumentární cyklus s názvem Když se hraje o čas. V režii Jiřího Studničky tento seriál vznikl za použití autentických záběrů hasičů a policistů a podle výpovědí přímých účastníků vybraných událostí. V dokumentu bude možné sledovat náročnost práce hasičů a policistů například u železničních nehod ve Studénce v Moravskoslezském kraji či u Perninku na Karlovarsku, rozsáhlé požáry průmyslových objektů, pátrání po pohřešované osobě nebo činnost hasičských specialistů v Bejrútu po ničivém výbuchu v tamním přístavu. Celá série odstartuje 15. dubna ve 21:30 hodin na programu ČT2. Další díly pak budou následovat vždy po týdnu. Premiérový díl mimo jiné ukáže náročný zásah z pohledu hasičů při tragickém požáru hotelu v Praze.

Jedná se o ojedinělý projekt, který přibližuje zásahovou činnost výhradně z autentických záběrů a komentářů přímých účastníků. K dokumentární sérii vznikají webové stránky, kde budou umístěné všechny odvysílané díly.

Autorem projektu je Jiří Studnička, kameraman a režisér řady dokumentárních sérií. V posledních letech se zaměřil na spolupráci s Hasičským záchranných sborem ČR, podílí se na rozvoji dokumentaristiky u sboru, byl u zrodu unikátního systému podpory velitele zásahu v trojrozměrném zobrazení. V rámci preventivních projektů například řady Ty to zvládneš je držitelem ocenění Hasič roku.

Zdroj: HZS Karlovarského krajeseriál.jpg

„Když se hraje o čas“ – unikátní pohled na práci hasičů během zásahu

 

Dne 15. 4. bude na ČT2 uveden 1. díl seriálu o práci hasičů, zdravotníků a policistů „Když se hraje o čas“. Jedná se o 1. část sedmidílného seriálu s pětadvaceti­minutovou stopáží, který ukáže několik významných zásahů složek integrovaného záchranného systému napříč celou republikou.

Při záchraně životů jde o minuty. Když hoří dům v husté zástavbě, je akce mimořádně náročná. Autentické záběry našich hasičů, zdravotníků a policistů v úvodním díle cyklu režiséra Jiřího Studničky poskytují unikátní pohled na jejich práci během zásahu z bezprostřední blízkosti. Seriál je výsledkem činnosti dokumentaristické služby.

Pokud jste aktuální díl neviděli, nevadí! Máte možnost ho shlédnout na našich webových stránkách v sekci TVHASIČI.cz.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13842568457-kdyz-se-hraje-o-cas/


Vloženo: 7. 4. 2021 | Aktualizace: 7. 4. 2021 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

Zdroj: Institut ochrany obyvatelstva