Kniha HASIČI pomáhá

Žhavé aktuality/Oznámení

14.03.2021 | Česká republika
Kniha HASIČI pomáhá

Od nás už víte, že mezi našimi příslušníky je i spisovatel Roman Kutálek, který vydal již dvě úspěšné knihy s názvem HASIČI. Roman se ale rozhodl, že jeho knihy Hasiči budou pomáhat a rovných 10 tisíc korun poputuje tomu, koho vy sami navrhnete. Opravdu jste ho zaplavili spoustou e-mailů a Roman už má zcela jasno, komu peníze poputují.

Sice řekl, že vše prozradí až 19. března, ale jelikož už teď má o človíčku, který si peníze zaslouží, zcela jasno, prozradíme to i my vám.

„Ještě 6. července 2009 byla Barunka zdravé, šťastné, tříleté děvčátko. Ten den se její život kvůli nešťastné souhře náhod ve vteřině změnil,“ začíná vyprávět příběh holčičky autor knihy Roman. „Barunka utrpěla popáleniny na 22% těla. Její srdíčko se na 22 minut zastavilo. Barunka byla uvedena do umělého spánku, když ji začali probouzet, neprobudila se. Měla obrovské křeče, které její tělíčko stáčely do pravého úhlu. Okolí vůbec nevnímala, nereagovala na nic. Byla v komatózním stavu,“ pokračuje v příběhu Barunky Roman Kutálek.
Dnes je Barunce 14 let. Její stav vyžaduje 24hodinovou péči.

„Tím, že jste si koupili knihu Hasiči, jste Barunce přispěli na zařízení, které pomůže jejím nejbližším s péčí o ni. Konkrétně na elektrický zvedák pacienta,“ doplňuje spisovatel proč se rozhodl peníze nakonec věnovat právě Barunce. Barunka je šikovná holka, která bojuje a nevzdává to.

„Jménem této BOJOVNICE vám všem moc děkuji,“ uzavírá srdcař Roman…a nám opět ukápla slza.

Nemáte ještě knihu Hasiči? Stačí si ji objednat na r.kut@email.cz.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje