Litovelským hasičům posvítí na zásahy v noci osvětlovací balón

Žhavé aktuality/Oznámení

14.10.2019 | Litovel/Olomoucký kraj
Litovelským hasičům posvítí na zásahy v noci osvětlovací balón

Lepší viditelnost i větší efektivitu při zásahu v noci poskytne hasičům z požární stanice Litovel nový multifunkční přenosný osvětlovací balón.

osvetlovaci_balon_litovel.png

Moderní zařízení v hodnotě přes 80 tisíc korun jim do užívání předala litovelská radnice. Osvětlovací balón je určen pro osvětlení místa zásahu hasičů a dalších záchranných složek integrovaného záchranného systému. Zařízení zvýší efektivitu a bezpečnost zásahu jednotek požární ochrany při řešení mimořádných událostí zejména za snížené viditelnosti v zásahovém obvodu požární stanice Litovel.

Osvětlovací balón poskytuje mírně tlumené světlo v rozsahu 360°, což umožňuje osvítit ve srovnání s klasickými halogenovými reflektory mnohem větší prostor. Velitel litovelské stanice Martin Žouželka si zařízení, které celé financovala litovelská radnice, převzal z rukou zástupců města. Samospráva přispívá na vybavení hasičů pravidelně každý rok.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje