Máme radost, když můžeme pomáhat

Žhavé aktuality/Oznámení

17.03.2023 | Hlinsko/ Pardubický kraj
Máme radost, když můžeme pomáhat

Od nás už víte, že pravidelně HZS Pardubického kraje pořádá charitativní hokej. Pandemie Covid-19 nám pravidelnou charitativní akci přerušila, a tak jsme se k charitativní akci vrátili už loni v rámci mistrovství hasičů v požárním sportu, které se uskutečnilo v srpnu v Pardubicích.

Štěpánek, syn profesionálního hasiče z Pardubic, tehdy obdržel částku 150 tisíc korun na svou náročnou léčbu.

Diváků bylo hodně a my jsme rádi, že jste se přišli podívat, jak proti sobě hrají profesionálové a svým dobrovolným vstupným jste také přispěli na malého Tomáška. Hasiči každý den pomáhají lidem v nouzi a každý den zachraňují životy. Proto i ve svém volnu přemýšlejí, jak pomoci.

Dnes, ve čtvrtek 16. března, jsme v rámci benefičního hokeje, kde na Zimním stadionu v Hlinsku proti sobě hráli hasiči a zdravotníci, vybrali na dobrovolném vstupném částku 92 100 korun.

Peníze putovaly malému Tomáškovi, který je vnukem příslušníka HZS Chrudim a slouží na stanici v Hlinsku. Tomášek se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Rodiče Tomáška zřídili i účet na domio.cz, kde sbírají peníze pro malého klučinu, který potřebuje nové auto, které je pro něj nezbytné k cestování na rehabilitace a lékařům. Každá koruna se počítá, a tak jsme přispěli i dnešním hokejovým utkáním, a hlavně dobrovolnou sbírkou. Moc dobře víme, že péče o tyto děti je velice náročná a těžce zasahuje do života rodiny postižených dětí. Hasiči tak dnes měli opravdu hřejivý pocit u srdce, že opět můžeme pomáhat.

A jak hokejové utkání dopadlo? Hasiči i zdravotníci se po celou dobu hokejového zápasu doslova prali o puk. Nakonec vyhráli hasiči nad zdravotníky 8:3.

 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje