Michal David věnoval překrásný dárek nadaci Policistů a hasičů

Žhavé aktuality/Oznámení

Michal David věnoval překrásný dárek nadaci Policistů a hasičů
koncert2.jpg
Symbol české pop-music 80.let Michal David věnoval  nadaci Policistů a hasičů speciální koncertní vystoupení. Jde o šlechetný dárek , protože Michal David vystupuje pro charitu velmi výjimečně a když se již vystoupit rozhodne , tak pouze organizaci, která se  věnuje  potřebným. A právě nadace Policistů a hasičů mezi takové patří protože denně pomáhá policistům a hasičům, kteří nasazují své životy a spěchají tam, odkud my ostatní utíkáme…..

stazeny-soubor.jpg

Mnozí z vás znají některý z příběhů o policistech či hasičích, kteří při služebním zásahu přišli o život,  kteří  již nejsou mezi námi a nemohou se tak postarat o rodinu, kterou zde zanechali či se musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, která utrpěl při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd. ….

smrt11.jpgŘada jmen a smutných příběhů je mnoho. Zemřeli či se zranili se v nich policisté nebo hasiči pro které je riziko každodenní náplní práce.

Zemřeli, aby jiní žili….smutek-roz33.jpg

inorma2.jpg
Kdo je nadace Policistů a hasičů

logo.pngNadace Policistů a hasičů je zřízena s cílem pomoci zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.
Od roku 2018 pomáhá policistům a hasičům, případně jejich rodinám k překlenutí nepředpokládané tíživé životní situace, vzniklé ze zdravotních, či sociálních příčin nebo v důsledku živelné katastrofy.

inorma2.jpg
Kdo je Michal David:
Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil 14. července 1960 v Praze. V roce 1976, během studií na konzervatoři, založil jazzovou formaci Čtyři. V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát a zpívat ve skupině Kroky společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou. Zlomový okamžik jeho kariéry nastal na hudebním festivalu Intertalent, kde zvítězil s písní Nenapovídej. První sólové album Michala Davida vyšlo v roce 1980. V roce 1987 založil skupinu Allegro. Michal David se prosadil nejen jako zpěvák, ale také jako skladatel. V roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň Dlouhá noc. V roce 2002 měl premiéru jeho muzikál Kleopatra. Právě vydal své poslední album s názvem Disko 2008.

divadlo.jpg

Koncert Michala Davida pro nadaci Policistů a hasičů se uskuteční v divadle U hasičů  v neděli 17.března 2019.

Koncert Michala Davida je především určen společenství Nadace policistů a hasičů, která čítá téměř 300 osob a jejich sympatizantům

Redakce Hasiči cz
Zdroj: http://www.nadacepah.cz/o-nadaci/,