Ochranné prostředky dorazily do Zlínského kraje

Žhavé aktuality/Oznámení

21.03.2020 |  Zlínský kraj
Ochranné prostředky dorazily do Zlínského kraje

(21.03.2020) Tisíce respirátorů míří do zdravotnických a sociálních zařízení.

První várka ochranných prostředků dorazila dnes v noci do Zlínského kraje. Velké díky patří těm, kteří v noci nespali a tento materiál připravovali k další distribuci po kraji.

25 000 respirátorů typu FFP2 dorazilo na Krajský úřad Zlínského kraje. Profesionální i dobrovolní hasiči ze Zlína vyskládali krabice do prostoru budovy úřadu. Náklad byl poté rozdělen pracovníky úřadu na jednotlivé obce s rozšířenou působnost, kam je na výdejní místa dnes v 9 hodin ráno odvezli dopravními automobily hasiči z centrálních profesionálních stanic Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Jednotlivé sklady v obcích a další informace k distribuci jsou na stránkách Zlínského kraje:

Další dodávku materiálů očekáváme v nejbližších dnech.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje