Žhavé aktuality/Oznámení

22.03.2020 | Zlínský kraj

(21.03.2020) Pozor!!!

Omezení služeb HZS Zlínského kraje pro jednotky SDH obcí a ostatní jednotky PO

Z důvodů s opatřeními pro omezení možnosti zavlečení koronaviru (SARS-CoV-2) mezi příslušníky a zaměstnance HZS Zlínského kraje a do budov HZS Zlínského kraje, pro zajištění akceschopnosti jednotek HZS Zlínského kraje a zajištění činnosti HZS Zlínského kraje počínaje okamžikem zveřejnění až do odvolání HZS Zlínského kraje:

- nebude realizovat údržbu izolačních dýchacích přístrojů pro jednotky SDH obcí a ostatní jednotky PO. Tuto údržbu si jednotky PO zajistí samy v příslušné servisní firmě,

- nebude provádět praní zásahových oděvů I a zásahových oděvů II pro jednotky SDH obcí a ostatní jednotky PO.

HZS Zlínského kraje bude provádět pouze plnění tlakových láhví pro izolační dýchací přístroje a to za podmínek:

- plnění bude předem dohodnuto s technikem chemické služby HZS Zlínského kraje,

- předání tlakových láhví se bude provádět tak, že člen jednotky SDH obce ponechá láhve u vchodu stanice HZS Zlínského kraje. Příslušník HZS Zlínského kraje s ochranou dýchacích cest a jednorázovými rukavicemi provede před stanicí dezinfekci povrchu tlakových láhví. Po provedené dezinfekci teprve naplní tlakové láhve, po naplnění provede záznam do aplikace IKIS II,

- naplněné tlakové láhve v dohodnutém termínu ponechá příslušník HZS Zlínského kraje před stanicí HZS Zlínského kraje, kde si je člen příslušné jednotky SDH obce vyzvedne.

Je zakázán vstup nebo vjezd členům jednotek SDH obcí i jiných jednotek PO do prostor stanic HZS Zlínského kraje.

Zlín, 21.3.2020

plk. Ing. Pavel Dekret vrchní rada náměstek pro IZS a operační řízení