Opatření v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu

Žhavé aktuality/Oznámení

05.10.2020 |  Liberecký kraj
Opatření v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v návaznosti na pondělní vyhlášení nouzového stavu v České republice zřídil pracovní skupinu štábu HZS Libereckého kraje. Tato pracovní skupina byla zřízena zejména k organizaci distribuce ochranných prostředků do místa určení.

V pátek 2. října proběhlo na základě žádosti MPSV školení k oblékání a svlékání ochranných oděvů. Školení bylo určeno pro vedoucí pracovníky poskytovatelů pobytových služeb a zaměstnance Krajského úřadu Libereckého kraje. Účastnilo se ho celkem 16 osob a skládalo se z teoretické a praktické části. V teoretické části byli posluchači seznámeni s dostupnými ochrannými prostředky a praktické ukázky oblékání, svlékání a dezinfekce jednorázového ochranného oděvu. Do praktické části byli již aktivně zapojeni i posluchači, kteří si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet a osvojit správné postupy. Školení se účastnili zaměstnanci těchto subjektů: Domov seniorů U Přehrady, DOMOV U SPASITELE středisko Husitské diakonie, PAMPELIŠKA, o.p.s., Sociální služby města Mimoň, příspěvková organizace, Centrum zdravotní a sociální péče Liberec, příspěvková organizace, DH Liberec, o.p.s., Zlatý věk, s.r.o., Alzheimercentrum, Krajský úřad Libereckého kraje.

Hasičský záchranný sbor Libereckého nadále vykonává veškerou agendu za dodržování všech hygienických opatření:

• RUCE (pravidelná dezinfekce rukou)
  • ROUŠKA (povinnost nošení roušek, jako ochrany dýchacích cest, ve všech vnitřních prostorách HZS Libereckého kraje)
  • ROZESTUP (dodržení dvoumetrové vzdálenosti mezi jednajícími osobami)

autor: por. Bc. Lucie Hložková

FOTO: HZS Libereckého kraje