Porubští hasiči přinesli dárky dětem do Fakultní nemocnice Ostrava

Žhavé aktuality/Oznámení

23.12.2019 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Porubští hasiči přinesli dárky dětem do Fakultní nemocnice Ostrava

Novou pěknou tradici hodlají zahájit po dnešním (pondělním 23.12.2019) vřelém přijetí na dvou oddělením ve Fakultní nemocnici Ostrava profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Poruba, kteří přinesli malým pacientům i jejich velkým ošetřovatelům (pro jejich děti) dárky – hračky, omalovánky, pexesa, knížky s hasičskými pohádkami.

Po malém zeleném dráčkovi Hasíkovi hbitě natáhly ruce i hodně malé děti z traumatologického a pak popáleninového oddělení, na nichž byl zprvu znát před několika muži v hasičském velký respekt a hlavně stud. Některé z nich půjdou domů již během dneška (pondělka), další ale musí strávit vánoční svátky v nemocnici. „Chtěli jsme jim udělat radost, aby svou hospitalizaci i během nejkrásnějších svátků zvládly co nejlépe,“ poznamenal velitel porubské stanice Lukáš Popp, který i s těmi nejmenšími mistrně komunikoval.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje