Předání prostředků z dotace města Jindřichův Hradec

Žhavé aktuality/Oznámení

05.11.2019 | Jindřichův Hradec/Jihočeský kraj
Předání prostředků z dotace města Jindřichův Hradec
V pondělí 4 . listopadu 2019 předali zástupci města Jindřichův Hradec profesionálním hasičům sloužícím na jindřichohradecké stanice potřebné vybavení pro jejich činnost. Vybavení bylo pořízené z dotace města. 

Město Jindřichův Hradec si jindřichohradeckých hasičů váží a dlouhodobě je podporuje v rámci svého dotačního grantu. Za letošní grant v celkové výši 150 000 Kč bylo na stanici pořízeno 5 masek Dräger řady FPS 7000 s kandahárem, jeden kombinovaný kříž do 3 500 kg s příslušenstvím a vázací prostředky, dále vázací prostředky na dovybavení I. vozu a vyprošťovacího automobilu AV 14, sada akunářadí značky Ryobi (přímočará pilka, úhlová bruska, vrtačka, rázový utahovák), sada pro vnikání do uzavřených prostor Rescop Red, ochranné deky pro vyprošťování u dopráních nehod, křísící přístroj ruční AmbuMark IV, taktické šrticlo ( Tourniguet ) a kalové čerpadlo na el. energii.
Díky těmto prostředkům se zvyšuje akceschopnost jednotky a zefektivňuje postup u řešení mimořádných událostí. Děkujeme vedení města a zastupitelům města Jindřichův Hradec za schválení zmíněné dotace.

(autor: plk. Ing. Lukáš Janko, ředitel HZS Jihočeského kraje, ÚO Jindřichův Hradec)
Zdroj:
HZS Jihočeského kraje