Předvánoční setkání hasičských seniorů

Žhavé aktuality/Oznámení

18.12.2022 | Kladno/ Středočeský kraj
Předvánoční setkání hasičských seniorů

V úterý 13. prosince se na krajském ředitelství středočeských hasičů v Kladně uskutečnilo po tříleté pauze setkání bývalých příslušníků i občanských zaměstnanců.

Téměř šedesátku bývalých kolegů na úvod pozdravil krajský ředitel brigádní generál Ing. Miloslav Svatoš, který všem popřál i příjemné prožití nadcházejících vánočních svátků a vše nejlepší do roku 2023. Poté se slova ujal jeho náměstek pro integrovaný záchranný systém a operační řízení plukovník Ing. Miloš Hladík. V krátké prezentaci seznámil účastníky setkání s novinkami u největšího profesionálního hasičského sboru v republice – a to nejen v organizační struktuře, ale i v technickém vybavení výjezdových jednotek. Zároveň připomněl i nejvážnější zásahy letošního roku. Za přítomné seniory poděkoval za pozvání někdejší ředitel středočeských hasičů Jan Žižka.

Někteří hasičští veteráni využili příležitosti a zašli se podívat do míst, kde mnozí z nich strávili i dlouhé desítky let. Setkání se neslo v přátelské atmosféře, kterou dokreslovaly fotografie z minulosti, promítané na velkoplošné obrazovky. Příjemně strávené a perfektně připravené odpoledne mezi bývalými spolupracovníky bude každému připomínat společná fotografie, kterou všichni dostali i se stolním kalendářem HZS Středočeského kraje na rok 2023 při odchodu.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje