Řecko: Srážka vlaků v Tempi

Žhavé aktuality/Oznámení

02.03.2023 | Tempi/ Řecko
Řecko: Srážka vlaků v Tempi

Tragický počet obětí srážky osobního vlaku s nákladním vlakem u vjezdu do údolí Tempi vzrostl podle nejnovější aktualizace hasičského sboru na 39 mrtvých. Zůstává 85 zraněných, z nichž 25 je hospitalizováno ve vážném stavu.

Počet obětí smrtelné srážky vlaků v Tempi dosáhl 38. Podrobně podle poslední aktualizace od Hasičského záchranného sboru, která proběhla ve středu v 19:00 (1/3):
  1. Počet obětí je 38.

2. 72 zraněných lidí bylo převezeno do nemocnic, z nichž 15 bylo propuštěno.

3. Z 57 zraněných, kteří jsou v nemocnicích, je 6 ošetřeno na JIP.

Podrobné informace od hasičského záchranného sboru o smrtelné nehodě při srážce dvou vlaků v Tempi:

"Pátrací a záchranná operace na místě vlakového neštěstí pokračuje a bude pokračovat přes noc.

V tuto chvíli pracuje 72 hasičů s 24 vozidly, 3 týmy speciální jednotky reakce na katastrofy a 2 týmy speciální jednotky lesních operací, přičemž přítomnost Národního centra pro mimořádné události je nepřetržitá.

Síly, které dokončily své vyšetřování ve vagonu první třídy, osobním vlaku a ve vagonu - restauraci, nyní pracují v prvním osobním voze druhé třídy. Připomíná se, že proces identifikace ve vagonu - restauraci byl proveden v extrémních podmínkách vysokého pyrotermického zatížení řádově 1300 stupňů Celsia, což příslušný proces ztěžovalo.

V současné době je pomocí jeřábových vozidel zvednut první vlak druhé třídy, aby záchranné týmy mohly pracovat v celém rozsahu druhého vozu.

Další jeřábové vozy se také snaží odstranit z místa dvě lokomotivy nákladního vlaku, usnadnit pátrání a uvolnění, ale také uvolnit železniční trať.

Připomíná se, že od prvního okamžiku byl zvláštní plán řízení lidských ztrát aktivován generálním tajemníkem civilní ochrany.

Současně byla aktivována první armáda a vojenské jednotky Thesálie v souladu s výstražným protokolem.

Také tým IKAROS regionálního hasičského sboru Thesálie byl aktivován drony pro letecký dohled a všechny hasičské služby Thesálie byly uvedeny do všeobecné pohotovosti.

Dosud bylo vyproštěno 38 mrtvých. Ze 72 hospitalizovaných cestujících bylo 15 propuštěno a 57 cestujících zůstává hospitalizováno, z toho 6 na jednotce intenzivní péče.

Během operace bylo 194 autobusy přepraveno 5 cestujících do Soluně, 6. autobusem bylo přepraveno 20 cestujících do Larissy a 8 cestujících do Katerini.

Pokračují pátrání po troskách vlaku v Tempi

Úsilí záchranných týmů v Tempi najít pohřešované osoby šokující vlakové nehody pokračuje s nezmenšenou intenzitou.

Tempe, Železniční nehoda, mrtví

Úsilí se neomezuje pouze na první a druhý vagón, které se změnily v amorfní masy kování, ale rozšiřují se i na zbytek i pod vlakem.

Tempi, Železniční nehoda

Záchranáři doufají v radostnou zprávu, ale naděje nejsou příliš vysoké.

Tempi, Železniční nehoda

Desítky hasičů a speciálních techniků rozřezaly plech tak, aby mohli díly oddělit, a pomocí obřích jeřábů je z místa vyjmout, aby se hasiči mohli dostat dále dovnitř vozů.

Tempi, Železniční nehoda

Ve vlaku, který cestoval do Soluně, byli většinou mladí lidé a mnozí byli také v kantýně, která se změnila v amorfní masu.

.

Τεμπη, Σιδηροδρομικο δυστυχημα

Je třeba poznamenat, že bezprostředně po čelní srážce obou vlaků vypukl požár a vznikly nepředstavitelné teploty 1 300 stupňů Celsia, podmínky, které ztěžují nalezení pohřešovaných osob v troskách, ale také proces identifikace těl, která již byla převezena z místa nehody.

Zdroj hasiči Řecko,iefimerida.gr,
Foto: facebook, ethnos.gr