Roman Hlinovský skončil u pražských hasičů, slavnostně se s ním rozloučila centrální stanice

Žhavé aktuality/Oznámení

04.05.2020 | Praha/ Praha

Ředitel pražských hasičů, brigádní generál Roman Hlinovský, skončil ve funkci. Na dvoře centrální stanice se s ním rozloučila nastupující směna. Za spolupráci poděkoval členům pražského sboru, vedení města i dobrovolným hasičům v metropoli.

Od května se přesouvá na generální ředitelství sboru, kde bude mít na starosti zahraniční vztahy. V čele pražského sboru jej nahradí dosavadní šéf hasičů Libereckého kraje plukovník Luděk Prudil.

Roman Hlinovský je příslušníkem HZS ČR od 1. prosince 2004. Předtím pracoval v požární jednotce neratovické chemičky Spolana, kterou v roce 2002 zastihly rozsáhlé povodně a byl zodpovědný za záchranné operace v zaplaveném podniku. Za profesionalitu a osobní nasazení při této události získal medaili HZS ČR Za statečnost.