Samonosné nádrže od Eccotarp – záložní zdroje vody nebo nádrže pro přečerpávání

Žhavé aktuality/Oznámení

24.10.2023 |  Lysá nad Labem/ Středočeský kraj
Samonosné nádrže od Eccotarp – záložní zdroje vody nebo nádrže pro přečerpávání

Samonosné nádrže slouží jako zásobníky užitkové vody nebo sběrné jímky na nebezpečné látky. Jsou vhodné např. pro přečerpávání unikajících kapalin při haváriích, nebo jako záložní zdroje vody v těžko dostupných místech. Hasiči nádrže používají také při hašení požárů a dále všude tam, kde chybí přímý zdroj vody.

Samonosné nádrže jsou použitelné také pro hašení a dohašování požárů menších baterií (např. z elektrokoloběžek, fotovoltaik, elektrokol, apod.). Po prvotním uhašení poškozené baterie ji hasiči umístí do nádrže a zaplaví ji vodou. V této vodní lázni zůstává baterie po nezbytně
nutnou dobu v řádu dnů, až týdnů, aby nedošlo k jejímu opětovnému vznícení.

Samonosná nádrž Hexagon – hašení FVE baterie

Samonosné nádrže jsou vyrobené z odolného PES/PVC, který krátkodobě odolává kyselinám, zásaditým látkám a ropným produktům. V bocích jsou zavařené polypropylenové výztuhy, díky kterým drží nádrž tvar i v době, kdy je prázdná.

Prázdná Samonosná nádrž Hexagon

Produktové portfolio řady ECCOTARP dále zahrnuje speciální skládací záchytné vany pro nejrůznější účely, velkoobjemové nádrže, průjezdné nádrže, dekontaminační vany, navíječe požárních hadic, podlahové bariéry a další produkty vhodné pro použití složkami IZS a v průmyslu. Kompletní produktové portfolio ECCOTARP naleznete na webu www.eccotarp.com.

TARP-reklama.png