Setkání vedení HZS Ústeckého kraje s velvyslancem Spolkové republiky Německo ve Vejprtech - Berensteinu

Žhavé aktuality/Oznámení

23.01.2020 | Vejprty/ Ústecký kraj

ve Vejprtech - Berensteinu

Setkání bylo uspořádáno v souvislosti s tragickým požárem v Vejprtech

Ve čtvrtek 23. ledna proběhlo setkání s velvyslancem Spolkové republiky Německo ve Vejprtech - Berensteinu. Tématem byla přeshraniční spolupráce hasičských jednotek v souvislosti s tragickým požárem v Ústavu sociální péče ve Vejprtech v neděli 19.1. 2020. ‪Německá strana vyslovila velké uznání zasahu českých hasičů. Byly podrobně probrány základy a styl dosavadní spolupráce. České a německé jednotky v uplynulých dvou letech zasahovaly společně u sedmi událostí, z toho u 5 požárů a dvou dopravních nehod. A to převážně na české straně. Přítomní byli seznámeni s připravovaným dalším rozvojem spolupráce v rámci předávání informací mezi operačními středisky.
Zdroj: HZS  Ústeckého kraje