Slovensko - Před rokem hasiči bojovali s požárem v nepřístupném terénu 77 hodin

Slovensko - Před rokem hasiči bojovali s požárem v nepřístupném terénu 77 hodin
PŘIPOMÍNÁME  NEJVĚTŠÍ ZÁSAH HASIČŮ 👨 🚒

Hasiči bojovali s požárem v nepřístupném terénu 77 hodin 🔥

Přesně před rokem vypukl velký požár ve Veľký Gápeľ v okrese Březno v Březnu, který zasáhl rozlohu 5 hektarů a zaměstnal hasiče několik dní. Kromě těžko dostupného terénu bojovali hasiči také s převýšením 300 metrů.
Každý den bylo zničeno téměř 150 hasičů, dobrovolníků a zaměstnanců Lesu Slovenské republiky. K likvidaci bylo nasazeno více než 40 kusů techniky, včetně dvou vrtulníků Ministerstva vnitra Slovenské republiky a Ministerstva obrany Slovenské republiky.
Poprvé v historii Hazzu byl při požáru použit hasičský dron, který provedl monitorování a průzkum krbu. Na základě shromážděných údajů bylo možné upřesnit polohu, rozsah a směr šíření požáru. Videa s dronem pomohla k rozhodování a účinnému nasazení sil a zdrojů. Během doby používání uletěl dron 27 kilometrů během 195 minut.
Požár byl kompletně zničen po 77 hodinách hašení. Díky snaze o rušivé suroviny se podařilo zachránit hodnoty vypočítané na více než 240 tisíc eur.
Foto od: Hazz
Zdroj: facebook Prezídium Hasičského a záchranného zboru