Tragická dopravní nehoda autobusu a kamionu si vyžádala 12 mrtvých a 20 zraněných

Žhavé aktuality/Oznámení

13.11.2019 | Nitrianske Hrnčiarovce/ Slovensko
Tragická dopravní nehoda autobusu a kamionu si vyžádala 12  mrtvých a 20 zraněných

Aktualizace:

Havarovaný autobus se pomocí těžké techniky podařilo dostat na kola, v nejbližší době by ho měli vytáhnut na cestu. Počet obětí zůstal nezměněný (12), zraněných bylo celkem 20 osob. Při události zasahovalo 63 příslušníků HaZZ a 25 kusů hasičské techniky.

Hasiči, ktoří byli na místě události jako první, by touto cestou chtěli poděkovat kolem jedoucím řidičům. S pomocí autolekárniček asistovali hasičům při množstvě zraněných, až do příchodu dalších záchranných složek.

Hasiči  zasahovali při tragické dopravní nehodě, která se stala 13.11.2019  v katastru obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres Nitra. Při nehodě došlo ke srážce nákladního vozidla a autobusu s cestujúcími. Podle prvních informacích utrpělo následkem nehody zranění 17 osob a 12 osob nehodu nepřežilo. Na místo události bylo ihned vysláno téměř 30 hasičů z Nitry, Zlatých Moraviec a z Selenca, byla také povolána posádka Vrtulníkové záchranné zdravotní služby.

Na místě byl evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, který poskytnul zraněným dočasné útočiště. Také byli vyslání psychológové HaZZ, kteří zabezpečovali krizovou intervenci.

Několik zraněných osob ošetřili zdravotníci ve spolupráci s hasičemi v evakuačním autobuse HaZZ přímo na místě.  Příslušníci postavili nafukovací stan pro zasahujúcí složky a zraněné osoby. Všichni zranění byli převezeni do nemocnice. Situaci komplikovali nepříznivé povětrnostné podmínky. Na místě události byl také prezident HaZZ Pavol Nereča.

Zdroj: facebook Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Foto: HaZZ