V Den vzniku samostatného Československa převzali dlouholetí příslušníci HZS Královéhradeckého kraje medaile „Za věrnost“

Žhavé aktuality/Oznámení

29.10.2019 | Hradec Králové/Královehradecký kraj

Slavnostní akt se odehrál 28. října 2019 na Masarykově náměstí v Hradci Králové u pomníku prezidenta T. G. Masaryka.

Masarykovo náměstí v centru města Hradec Králové se stalo ve sváteční den vzpomínkovým místem, kde si všichni přítomní připomněli Den vzniku samostatného československého státu. Položit věnec a květinu k pomníku prvního československého prezidenta přišli primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje plk. David Fulka a další představitelé státní správy, samosprávy a dalších institucí.

Při této slavnostní příležitosti byly mimo jiné uděleny rezortní medaile třinácti dlouholetým příslušníkům HZS Královéhradeckého kraje. Medaile jsou oceněním za vzorné plnění služebních povinností za více jak 20 a 10 let služby. Vyznamenání předal hasičům ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl.

Medaile Hasičského záchranného sboru ČR „Za věrnost II. stupně“
Jako ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobrou trvání služebního poměru více než 20 let služby si medaili převzali:

• kpt. Ing. David Petřík, krajské ředitelství HZS KH kraje
  • pprap. Martin Lokvenc, ÚO Jičín, stanice Jičín
  • pprap. David Jirka, ÚO Trutnov, stanice Vrchlabí
  • ppor. Dušan Dudešek, ÚO Trutnov, stanice Trutnov

Medaile Hasičského záchranného sboru ČR „Za věrnost III. stupně“
Jako ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobrou trvání služebního poměru více než 10 let služby si medaili převzali:

• kpt. Ing. Radek Mencl, krajské ředitelství HZS KH kraje
  • kpt. Bc. Michal Špaček, krajské ředitelství HZS KH kraje
  • pprap. Lukáš Obermajer, stanice Hradec Králové – U Přívozu
  • pprap. Bc. Milan Vosáhlo, stanice Hradec Králové – U Přívozu
  • nstržm. Miloslav Korbel, stanice Hradec Králové – Pražská
  • nstržm. Jan Stolín, stanice Hradec Králové – Pražská
  • pprap. Miroslav Řehák, ÚO Jičín, stanice Jičín
  • pprap. Ondřej Bochníček, ÚO Trutnov, stanice Vrchlabí
  • nstržm. David Nocar, ÚO Trutnov, stanice Vrchlabí

Ocenění si převzali také příslušníci Policie ČR a Městské policie Hradec Králové.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje