V Jaroměři slavili profesionální a dobrovolní hasiči svá výročí

Žhavé aktuality/Oznámení

17.06.2023 | Jaroměř/ Královéhradecký kraj
V Jaroměři slavili profesionální a dobrovolní hasiči svá výročí

Sbor dobrovolných hasičů města Jaroměř si připomínal 150. výročí svého založení, profesionální hasiči pak slouží ve městě už 45 let.

Oslavy, které se uskutečnily v parku u ZŠ Na Ostrově, byly spojené nejprve s oceňováním, kteří působí v oblasti požární ochrany už dlouhé roky.

Z řad příslušníků profesionálních hasičů sloužících na stanici Jaroměř si převzali ocenění "Za věrnost" II. stupně tři hasiči, kteří byli oceněni za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobrou trvání služebního poměru více než 20 let služby. Ocenění byli:

• npor. Pavel Petiška, velitel stanice Jaroměř
  • pprap. Josef Beran, hasič - technik chemické služby
  • nstržm. Ladislav Široký, hasič - strojní služba

Svá ocenění předávalo také krajské a okesní sdružení hasičů Královéhradeckého kraje. Zároveň proběhlo žehnání praporu a cisternové automobilové stříkačky JSDH Jaroměř prostřednicvím pana faráře Miloslava Paclíka.

Oslavy pokračovaly dnem složek IZS Královéhradeckého kraje. K vidění byly cvičné zásahy u dopravní nehody, na nebezpečné pachatele, při hašení požáru v kuchyni, ukázali jsme také záchranu osob z výšky, práci kynologa se záchranářským psem nebo hašení pomocí historické techniky. Pojďte se s námi ohlédnout za oslavami ve fotkách!

Děkujeme za spolupráci Město Jaroměř, ZZS KHK, Policie České republiky, Městská policie Jaroměř, Český červený kříž, SDH Zvole, Davidu Hynkovi z HZS Pardubického kraje za ukázku služební kynologie se záchranářskými psy a všem dalším, kdo se na organizaci dne podíleli.

Jaromeroslavy_0002.jpg

FOTOGALERIE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE