V Karviné a Bílovci obnovují hasiči dvě odběrová místa pro Covid-19

Žhavé aktuality/Oznámení

14.07.2020 | Karviná/ Moravskoslezský kraj
V Karviné a Bílovci obnovují hasiči dvě odběrová místa pro Covid-19

Celkem třináct fixních odběrových míst pro koronavirus Covid-19 bude tento týden opět fungovat v Moravskoslezském kraji. Hasiči v pondělí 13.7.2020 obnovili dvanácté odběrové místo u nemocnice v Karviné, během úterý postaví třinácté odběrové místo u nemocnice v Bílovci. Jsou určena hlavně pro osoby, které se přijedou otestovat osobními auty.

Tato funkční odběrová místa začali vybudovat příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně již od poloviny března u zdravotnických zařízení ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje. Deset z nich funguje už více než čtvrt roku s minimálně desítkami odběrů denně.

Odběrová místa obvykle tvoří speciální velké odběrové stany pro vjezd osobních automobilů a dvě zelené stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál. Řidič zde nevystupuje a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje