Varování – únik neznámé látky do řeky Bečvy

28.10.2020 | Zlínský kraj
Varování – únik neznámé látky do řeky Bečvy
‼️Varování – únik neznámé látky do řeky Bečvy ‼️
Na základě rozhodnutí velitele zásahu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje se od úterý 27. října důrazně nedoporučujeme veřejnosti až do odvolání vstup do řeky Bečvy, ani koupání zvířat či jakýkoliv odběr vody od mostu do místní části Juřinka směrem dále po toku řeky.
V úterý 27. října došlo v místní části Juřinka k úniku dosud neznámé látky do řeky Bečvy a to z výpusti pod mostem na pravém břehu řeky, která vede z areálu bývalé Tesly Rožnov pod Radhoštěm. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, který zde také provedl odběr vzorků. Na základě spolupráce s vodoprávním úřadem při odboru životního prostředí města Valašské Meziříčí byla o této události informována Policie ČR a správce toku, kterým je Povodí Moravy, s. p.
Zdroj: facebook HZS Zlínského kraje
Foto: ilustrační