Vyjádření MV-GŘ HZS ČR k článku v médiích

Žhavé aktuality/Oznámení

Vyjádření MV-GŘ HZS ČR k článku  v médiích

meedia-fak.jpg
Vyjádření MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR k článku na zpravodajském portálu idnes.cz ze dne 14. listopadu 2018 s názvem „Konec sirén v Čechách, Evropská unie je nahradí mobilními výstrahami“

MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, v souvislosti s plánováním zavedení legislativy sensor.pngnařizující členským státům Evropské unie zavést systém REVERSE 112, neuvažuje nahradit stávající jednotný systém varování a vyrozumění fungující v České republice.

Varování obyvatelstva České republiky pomocí SMS zpráv je považováno za doplněk současného varovani.jpgjednotného systému varování a vyrozumění a to vzhledem k technické povaze mobilních sítí, které mohou v případě rozsáhlé krize čelit výpadkům (např. dodávek elektrické energie či  vzniklých úmyslným narušením).

media-Mlada-fronta-dnes.pngOdkaz na zmiňovaný článek: https://zpravy.idnes.cz/evropska-unie-opatreni-volani-varovani-reverse-112-sireny-pzn-/zahranicni.aspx?c=A181114_103444_zahranicni_dtt

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR