REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Zemřel bývalý profesionální hasič kpt. Bohuslav Šulc

S velkým zarmoucením oznamujeme všem, že ve věku 68 let zemřel bývalý příslušník HZS Pardubického kraje kpt. Bohuslav Šulc. K...

20.08.2019 | Pardubický kraj
REKLAMA
REKLAMA

S velkým zarmoucením oznamujeme všem, že ve věku 68 let zemřel bývalý příslušník HZS Pardubického kraje kpt. Bohuslav Šulc.

K profesionálním hasičům nastoupil v září roku 1994 ke Správě a útvaru Sboru požární ochrany Chrudim jako technik. Za dobu své praxe u hasičů vykonával funkci lektora při školení velitelů a strojníků. V roce 1995 absolvoval velitelský kurz a byl předurčen pro funkci velitele stanice. 

Velkou zásluhu měl Bohuslav Šulc na výstavbě požární stanice Seč. Výstavbě se věnoval se 100 % nasazením a stanici Seč vedl celých 20 let.

Z jeho iniciativy se vybudovalo na požární stanici zázemí pro nácvik disciplín v požárním sportu. Až do konce své kariéry u profesionálních hasičů se aktivně zapojoval do odborné přípravy velitelů a strojníků JSDH obcí. 

Velmi se také podílel na preventivně-výchovné činnosti. Byl skvělým a nezapomenutelným moderátorem řady společenských akcí a soutěžních klání pořádaných nejen hasičským záchranným sborem.

Příslušníkem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje územního odboru Chrudim byl až do prosince 2015, kdy jeho služební poměr skončil.


Čest jeho památce!

Zdroj: HZS Pardubického kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.06.2026 Skočil z vodního šlapadla a už se nevynořil. Tragédie u přehrady připomíná rizika letní sezóny Slunečné počasí a chvíle odpočinku u vody se během několika okamžiků změnily v tragédii. Muž po skoku do vody zmizel pod hladinou a už se nevrátil. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Na dovolené bojovali o lidský život. Policisté neváhali ani v době volna Místo odpočinku u bazénu náhlý boj o život. Dva policisté si během dovolené v zahraničí všimli dramatické situace a okamžitě začali pomáhat. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Při odbočování došlo k osudové chybě. Střet s motocyklem skončil tragédií Večerní dopravní nehoda zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému. Po střetu osobního automobilu a motocyklu už jednomu z účastníků nebylo pomoci. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Srdce se zastavilo během výletu. O život ženy bojovali záchranáři v horském terénu Běžný výlet do hor se během několika okamžiků proměnil v boj o život. Ženě se náhle zastavilo srdce a o jejím osudu rozhodovaly minuty. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru