Bohumínští hasiči zachránili promrzlého chlapce z kontejneru

Žhavé aktuality/Kuriozity

Bohumínští hasiči zachránili promrzlého chlapce z kontejneru
kontejner_.jpgProfesionální hasiči z Bohumína (okres Karviná) zachránili v noci z pondělí na úterý 15.1.2019 třináctiletého chlapce z prázdného kovového kontejneru na elektroodpad. Chlapec se tam měl předtím schovat před mrazem, údajně byl na útěku z diagnostického ústavu. Jeho úpěnlivé volání o pomoc naštěstí zaslechl procházející noční chodec.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno zhruba půl hodiny před pondělní půlnocí. Do bohumínské části Vrbice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bohumín. Hasičům zabralo odsekání 20 festovních nýtů z konstrukce červeného kontejneru necelých 20 minut a pak už byl prokřehlý a podchlazený chlapec venku.

ViewImage-(1).jpg
Hasiči jej ve spolupráci se zdravotním týmem ZZS MSK uložili do připravené termofolie a nosítek. Pak už mohli odjet na svou základnu

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje