Hasiči při odchytu papouška žako museli vytvořit vodní mlhu.

Žhavé aktuality/Kuriozity

Hasiči při odchytu  papouška žako museli vytvořit vodní mlhu.

2187-papousek-2187-c09.png
K odchytu vzácného papouška žako vyjeli ve čtvrtek ,24. května 2018 krátce po deváté dopolední v Týně nad Vltavou do Sakařovy ulice místní profesionální hasiči.

Podle oznamovatele na tísňovou linku seděl papoušek na stromě, u kterého by bylo možné ustavit výškovou technikou. Než však hasiči přijeli, papoušek změnil strom a zde výšková technika už ustavit nešla.

papoues.jpgHasiči se tedy pokusili ptáka odchytnout po nastavovacím žebříku. To se však vůbec nedařilo. Žako stále unikal. Hasiči se proto rozhodli přistoupit k další možnosti. Z vysokotlakého proudu vytvořili vodní mlhu, kterou ptáka celého promočili. Ten pak sklouzal po větvích až na zem, kde ho hasiči zajistili podběrákem a předali šťastné majitelce.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj