Hasiči v Plasích vysvobodili psa z nutrií nory

30.01.2019
Hasiči v Plasích vysvobodili psa z nutrií nory

zvire-pes.jpg
Ve středu 30.1.2019 před půl 12 vyjeli hasiči ze stanice Plasy k záchraně zvířete z hloubky u rybníka v Plasích.

ViewImage.jpg

Po příjezdu na místo se ukázalo, že šlo o psa menšího plemene, který se nejspíš propadl do nory od nutrií, které zde žijí. Pes se pod zemí nemohl otočit a jediný směr, kterým se mohl pohnout byl dopředu.

ViewImage-(1).jpg

Na to, že se pod zemí něco děje, upozornil oznamovatelku svým štěkáním druhý pes, který se nacházel poblíž. Hasiči tohoto psa uvázali a snažili se prokopat k psíkovi pod zemí.

ViewImage-(2).jpg

Vystrašené zvíře ale postupovalo norou dál, až se ho podařilo vytáhnout z druhého otvoru na jejím konci. Na místo události byl povolán zástupce technických služeb města Plasy jemuž byly oba psi předáni. Hasiči následně rozkopanou noru zasypali. (jedná se o toho světlejšího)

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje - Foto: HZS Plzeňského kraje