Hasiči vysvobodili fenku křížence z vodního toku.

Žhavé aktuality/Kuriozity

17.03.2019
Hasiči vysvobodili fenku křížence z vodního toku.
zvire3.png
V sobotu.16. 3. 2019,  odpoledne,  hasiči zachraňovali fenku z říčky Malá Bečva v Chropyni.
Zprávu o topícím se psu u úzkého mostu před Malou Bečvu v Chropyni přijali hasiči 16. 3. 2019 v 15:53 hodin. K záchraně psa byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže a jednotka dobrovolných hasičů města Chropyně.

ViewImage-(1).jpg

Dobrovolní hasiči po příjezdu zjistili, že pes nemůže z vody vylézt kvůli kluzkému svahu. Hasiči se k psovi dostali s pomocí nastavovacího žebříku, který položili na kluzký povrch. Po vytažení zjistili, že se jedná o fenku křížence. Fenka měla odřené tlapky, byla vyčerpaná a podchlazená. Hasiči fenku kvůli podchlazení zabalili do deky a izotermické fólie.

Na místo se dostavila starostka města a Policie České republiky.
Fenka byla dobrovolnými hasiči převezena do městského útulku Čápka v Kroměříži, kde se podrobila předběžnému vyšetření. Podle posledních zpráv je fenka v pořádku.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje