Hasiči z Karviné opět zachraňovali labuť

Žhavé aktuality/Kuriozity

25.09.2019 | Petrovice/ Moravskoslezský kraj
Hasiči z Karviné opět zachraňovali labuť
Po necelých dvou měsících se profesionální hasiči z Karviné (HZS MSK) vrátili tento týden - přesněji v úterý 24.9.2019 - na petrovický rybník Větrov k záchraně druhé labutě. Tentokrát šlo o záchranu většího labutího mláděte, poraněného rybářským háčkem a zamotaného do rybářského vlasce. Už na začátku srpna zde přitom hasiči pomáhali statnému labutímu samci, který spolknul silonový vlasec i s háčkem a návnadou.

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) vyjela do Petrovic u Karviné zachraňovat poraněnou labuť v úterý 24.9. dopoledne, vybavena nafukovacím motorovým člunem Mark 3. Po šetrném chycení hasiči z labutě opatrně odmotali místy hluboko zařezaný silonový vlasec a převezli ji se zabodnutým háčkem na domovskou hasičskou stanici. Odtud si ji vyzvednul pracovník Záchranné stanice Bartošovice (pro volně žijící živočichy) a odvezl ji rovnou na operační sál na veterinární stanici.

Na začátku srpna 2019 museli profesionální hasiči (opět ze stanice HZS MSK Karviná) zachraňovat mohutného samce labutě, který spolknul silonový vlasec i s háčkem a návnadou. Ze zobáku mu při plavání po hladině rybníka Větrov smutně visel plastový plovák. Hasiči na jeho vylovení i tehdy využili motorový člun Mark 3. Po úspěšné operaci, kdy měl háček zabodnutý až v jícnu, se samec vrátil zpět na rybník Větrov.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje