Hasiči zachránili nevidomou fenku z koryta řeky Opavice

03.01.2019
Hasiči zachránili nevidomou fenku z koryta řeky Opavice
zvire-pes.jpg
Dvě jednotky hasičů se zapojily v úterý 1.1.2019 ráno v Městě Albrechticích (okres Bruntál) do úspěšné záchrany krásné fenky plemena husky se jménem Maggie z koryta řeky Opavice, protékající středem města. Hasiči se až dodatečně od vděčného majitele dozvěděli, že fenka je slepá, má diabetes a potřebuje dvakrát denně inzulín.

ViewImage-(12).jpg

Bezradného psa huskyho uprostřed vodního toku ohlásil svědek na tísňovou linku hasičů na Nový rok v osm hodin ráno. Do Nábřežní ulice vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov a také místní jednotka dobrovolných hasičů (Město Albrechtice).

ViewImage-(13).jpg

Maggie pobíhala při jejich příjezdu bezradně po malém, suchou travou zarostlém ostrůvku uprostřed ledové vody. Jeden z hasičů v nepromokavých kalhotách vzal krotké zvíře do náručí a nahoru na kamennou zdí zpevněné nábřeží ji s kolegou vynesli po nastavovacím žebříku.

ViewImage-(14).jpg

Zjistit majitele bylo jednoduché - Maggie měla na obojku telefonní číslo. Ten si pro fenku přijel i s manželkou. O nenadálém a překvapivém zmizení z bytu příbuzných, kde právě přebývala, se majitel dozvěděl až od zasahujících hasičů.
 ViewImage-(15).jpg    ViewImage-(16).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje