Hasiči zachraňovali ženu, která spadla ze skály

Žhavé aktuality/Kuriozity

Hasiči zachraňovali ženu, která spadla ze skály

pad-z-vysky.jpeg
Náročný zásah za sebou mají profesionální hasiči z Uničova a Šumperka a dobrovolní hasiči z Libiny, kteří ve spolupráci s dalšími záchrannými složkami (horská služba a zdravotnická záchranná služba) v úterý 4. prosince 2018 těsně před polednem vyjeli k záchraně ženy, která spadla ze skály Rabštejn u Oskavy. Událost byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 11:47 hodin.

a-(1).jpg

Hasiči na místě zjistili, že žena spadla ze skály z výšky asi 10 m a v době jejich příjezdu byla při vědomí. Hasiči ji naložili na vakuová nosítka a společně s členy horské služby a za asistence lékaře ji transportovali obtížným skalním terénem asi 15 m z prudkého srázu na zpevněnou komunikaci a poté dalších 200 m na parkoviště k sanitnímu vozu, kde ji předali do péče zdravotnické záchranné služby.

aa-(1).jpg

Svůj zásah jednotky na místě ukončily okolo 13. hodiny.

zdroj-text3.pngZdroj:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje