Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

Žhavé aktuality/Kuriozity

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

pes-zachra.jpg
V neděli 17. února 2019 vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.

p-(1).jpg

Staford Artuš se svému páníčkovi zaběhl na tenký led, propadl se a zamířil do bezpečí na blízký ostrov. Odtud se však už bál vrátit studenou vodou zpět.

pp-(1).jpg

Zasahující hasiči připravili speciální nafukovací sáně, které jsou ve výbavě každého provýjezdového vozu HZS MSK a jištěni lanem se postupně po vodě a ledu dostali k vystrašenému zvířeti.

ppppppp-(1).jpg

Pes si naskočil na plavidlo, které jistící skupina přitáhla zpět na břeh. Tam si Artuše převzal jeho pán, zvíře vyvázlo zcela bez zranění.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje - Foto/VideoMoravskoslezského kraje