Kočky na Zlínsku rády škádlí hasiče. Vylezou na strom, ale už neumí slézt dolů.

Žhavé aktuality/Kuriozity

03.04.2018
Kočky na Zlínsku rády škádlí hasiče. Vylezou na strom, ale už neumí slézt dolů.
kocka.jpg
V neděli 2. 4. 2018, byli profesionální hasiči z Valašských Klobouk  v 11:03 hodin vysláni do Brumova-Bylnice, na ulici Záhumení, k záchraně kočky na stromě.

ViewImage-aspx.jpg

Zpočátku úsměvná informace, že kočka vyleze na strom, ale už neumí slézt. Při příjezdu ale hasiči zjistili, že kočka je v koruně ztepilého smrku, ve výšce asi 12 metrů. Původní plán, použít nastavovací žebříky, nevyšel, protože hustota větví v koruně smrku byla příliš veliká i pro hasiče. Velitel zásahu si proto vyžádal příjezd výškové techniky.

q.jpg

Po příjezdu automobilového žebříku a jeho ustavení už nebyl problém kočku zachránit a předat majitelům. Hasiči se dozvěděli, že kočka byla zvyklá jen na domácí prostředí. Majitelé proto byli upozorněni, ať si vystrašené zvíře hned donesou domů.

koc3-strom.jpg
df.jpg

Je na místě zauvažovat, zda-li by si kočky ve Zlínském kraji nezasloužily absolvovat speciální lezecký výcvik, protože je pro ně ostuda neumět slézt ze stromu nebo ze střechy. V dubnu 2018 jde totiž už o druhý případ záchrany kočky.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje