Komunikace v centru Zlína zmodrala

Žhavé aktuality/Kuriozity

Komunikace v centru Zlína zmodrala

16.03.2018 došlo ve Zlíně ke kurióznímu případu . Krátce před desátou hodinou dopolední byli přivoláni profesionální hasiči z centrální stanice Zlín do  centra krajského města na tříduTomáše Bati. Na komunikaci zde toiž vytekla z dodávkového vozidla tiskařská modrá barva, kterou projíždějící auto rozjezdila po délce okolo 300 metrů.

ViewImage-aspx.jpg

Na místo události byla vyslána jednotka s jedním cisternovým vozidlem. Hasiči po vyhodnocení situace v místě hlášené události přivolali na místo zástupce Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína. Dále natáhli sorbční hady a ucpali kanálové výpustě.

q.jpg

Zástupce města následně schválil spláchnutí barvy z komunikace do kanalizace, neboť se jednalo o nezávadnou látku, která neškodí životnímu prostředí. Z tohoto důvodu na místo byla vyslána další cisterna
s vodou a hasiči provedli oplach komunikace. Provoz byl v centru města před polednem opět plně obnoven a hasiči s cisternami se vrátili zpět na svou základnu.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje