Ostravští hasiči zachraňovali batole z hluboké plastové roury

Źhavé aktuality/Kuriozity

Ostravští hasiči zachraňovali batole z hluboké plastové roury

batole1.pngDvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) - ze stanic Poruba a Zábřeh - zasahovaly ve středu, 3.října 2018, v podvečer v Ostravě-Porubě u záchrany 1,5letého dítěte, které spadlo do čtyři metry hluboké a velmi úzké plastové roury. Díky tomu, že mělo na sobě pevnou podzimní bundu s kapucí, mohli hasiči použít na jeho včasné vytažení dlouhou tyč, zakončenou háčkem.

aa.jpg

Dítě spadlo ve středu v podvečer při procházce s babičkou až na dno hluboké roury z vlnitého plastu, o průměru pouhých 40 centimetrů. Dno tvořilo kamení a hlín a bylo bez vody. Otvor ve trávě mezi areálem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Fakultní nemocnici Ostrava nebyl nijak zajištěn.

ViewImage-aspx.jpg

Batole sice plakalo, ale komunikovalo. Hasiči jej dokázali vytáhnout během několika minut bez jediného škrábnutí, aniž by museli povolávat bagr. Dítě bylo bez viditelných známek zranění, pro jistotu ale odjelo i s doprovodem babičky sanitkou ZZS MSK na kontrolu do nemocnice.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/VideoMoravskoslezského kraje