Pes se při venčení propadl ledem do rybníka a topil se. Po vytažení pes nedýchal,hasiči jej museli resuscitovat.

Žhavé aktuality/Kuriozity

09.03.2018

pes2.png
Ve středu, 7.března 2018, odpoledne hasiči na tísňové lince přijali informaci o psovi topícím se v rybníce v Mackovicích na Znojemsku. Pes se při venčení propadl do studené vody a nedokázal se vlastními silami dostat zpět. Na místo události vyrazila jednotka dobrovolných hasičů z Mackovic a profesionální jednotka ze stanice Hrušovany nad Jevišovkou.

35102.jpg
Dva příslušníci ze stanice Hrušovany se již po cestě k zásahu oblékli do tzv. suchých obleků, které jsou pro takový typ události určeny. Profesionální jednotka tak mohla ihned po příjezdu zasáhnout a pejska z ledové vody vyprostit.
35103.jpg

Po vytažení pes nedýchal, a proto jeden z hasičů přistoupil k resuscitaci. Ta se zdařila. Zasahující hasiči se dále snažili vypudit co nejvíce vody z plic pejska a důkladně ho usušit. Po těchto úkonech si psa převzala majitelka, která jej převezla k dalšímu ošetření k veterináři.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz