Poštolka zavětřila kořist a skončila v řeznictví

Žhavé aktuality/Kuriozity

31.07.2019 | Ostrava/Moravskoslezský kraj
Poštolka zavětřila kořist a skončila v řeznictví

Zřejmě svůj extravyvinutý šestý smysl použila krásná dospělá poštolka, která vlétla odpoledne dosud neznámým způsobem do připravovaného řeznictví v Ostravě-Porubě. „Sekla se“ ale o několik dnů, v prodejně masa a uzenin nebyl zatím ani jeden kus pořádné flákoty, tedy kořisti.

Když do krámku v horní části Opavské ulice, už netrpělivě čekajícího na ukončení probíhající fyzické kolaudace, přijeli tradičně zkušení profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz, dravec vzrušeně poletoval v poměrně vysokém podhledu z jedné strany na druhou. Prostor pod stropem byl široký asi 20 x 10 metrů, vysoký 1,5 metru.

Po půlhodině se hasičům konečně povedlo hbitým manévrem chytit neúnavnou poštolku do stahovacího síťového podběráku a ihned na ulici vypustit. Ta nabrala výšku a zmizela nezraněná v oblacích…

Majitel krámku dodnes netuší, jak se dostala dovnitř, zda oknem, dveřmi, či ventilací.

Rychlé video z rychlého vypuštění dravce: https://youtu.be/73Z3kP3IgLo
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje