Večerní záchrana ostravského koníčka pomocí speciální sítě

Žhavé aktuality/Kuriozity

Večerní záchrana ostravského koníčka pomocí speciální sítě
zvire-kun.jpg
Dvě ostravské jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), speciální záchranná sít a hydraulická ruka vyprošťovacího speciálu Bizona se zapojily ve středu 30.1.2019 večer v Ostravě-Polance nad Odrou do úspěšné záchrany letité kobylky Hvězdy, která uklouzla na zledovatělém povrchu na okraji silnice a měla na stejném místě strach opět vstát.

ViewImage-(2).jpg

Do polanecké Příměstské ulice proto vyjely ve středu v 18 hodin večer dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Přívoz a Zábřeh (odtud vyprošťovací speciál MB Actros Bizon).

ViewImage-(5).jpg

Hasiči přesunuli během necelé hodiny téměř třicetiletého koně na pole, kde led nebyl, a tam už neměla Hvězda s asistencí majitelky problém vstát. Cestu do nedaleké stáje absolvovala s majitelkou po svých. Z pádu vyvázla bez viditelného zranění

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje