Záchrana buldoka ze zatopeného klouzavého výkopu

Źhavé aktuality/Kuriozity

Záchrana buldoka ze zatopeného klouzavého výkopu
zvirec.jpgDvě jednotky hasičů se zapojily v sobotu 15.9.2018 před polednem do úspěšné záchrany statného amerického buldoka Astona, který několik hodin předtím spadl ve Vratimově (okres Ostrava-město) do vodou zatopeného výkopu vodovodního potrubí.

qq.jpg

q.jpg

Pětapadesátikilového Astona, který utekl z nedaleké hájovny v sobotu ráno, objevil houbař zhruba o tři hodiny později ve výkopu vodovodního potrubí. Hasiči z jednotky dobrovolných hasičů z Vratimova jej z vodou zatopené jámy s kluzkými jílovými stěnami vytáhli pomocí nastavovacího žebříku, lana a rybářských kalhot na šikovném hasiči. Pak Astona nedaleko jámy utěšovala jeho majitelka.

qqqqq.jpg

Po příjezdu druhé jednotky – jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Přívoz - byl značně vysílený pes, který se sám nedokázal postavit na nohy, přenesen hasiči společně na transportní vyprošťovací plachtě "Vorvaň" do nedaleké hájovny, odkud utekl.

wqa.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje