Záchrana ovečky z hluboké studny na Opavsku

Žhavé aktuality/Kuriozity

Záchrana ovečky z hluboké studny na Opavsku

zvire-ovecka.jpgTři jednotky hasičů vyjely ve středu 12.9.2018 odpoledne v obci Bělá (okres Opava) zachránit dospělou ovci ze dna pět metrů hluboké studny na dvorku, kam se propadla shnilými trámky. Jako nejúčinnější se ukázala široká náruč silného hasiče, který ji po žebříku vynesl až na povrch zemský.

qqq.jpg

Do Bělé vyjela krátce po středečním poledni jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hlučín a Bělá. Původní záměr vytáhnout nebohé zvíře pomocí podvléknuté hadice pod břichem se nevydařil, proto nastoupil zdatný hasič, který opatrně za ovečkou sestoupil až na dno naštěstí prázdné studny, postavené z cihel.

ee.jpg

Po vyproštění hasiči s majitelem zkontrolovali, že je ovce naprosto v pořádku, a vypustili ji na dvorek. Okamžitou reakcí bylo rychlé pelášení pryč z toho hrozného místa, bez jakýchkoli známek kulhání. Vytáhnutí zvířete trvalo šikovným hasičů maximálně deset minut.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje