Žhavé aktuality/Kuriozity

12.01.2022 | Jablůnka/ Zlínský kraj
Záchrana telete

(11.01.2022) Zastavila dopravu a zpomalila kolemjedoucí vlaky.

Netradiční záchranu prováděli v úterý odpoledne hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Vsetín, kteří byli přivoláni k vyproštění uvízlého telete u obce Jablůnka na Vsetínsku.

Tele uteklo z pastviny. Vydalo se podél kolejí neznámo kam. Daleko však nedošlo, neboť uvízlo v korytě místního potůčku pod silnicí.

Ani velká síla všech přivolaných hasičů k vyproštění telete nestačila. Proto si velitel zásahu na místo povolal kolegy s vyprošťovacím automobilem ze stanice Otrokovice. Pomocí něho uspané tele vytáhli z koryta ven a předali zpět majiteli, který si zvíře odvezl na valníku zpět na pastvu.

V průběhu vyprošťovacích prací byl na nezbytně nutnou dobu zastaven provoz na komunikaci mezi obcemi Bystřička a Jablůnka.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje