Zasněžené silnice na Mallorce

Žhavé aktuality/Kuriozity

02.03.2023 | Mallorca
Zasněžené silnice na Mallorce

2.3.2023 Bouře Juliette se již vzdálila od Mallorky, na její průchod ostrovem se jen tak nezapomene. Záplavy, prořezané silnice, nečekané propady nebo záchrana lidí v izolaci v Serře to jsou je části incidentů, které způsobila. Nicméně, jako tolikrát v životě, situace může být nalezena pozitivní strana. Sníh zanechal velkolepé obrazy, typické pro vánoční přání a málo typické pro obvyklou turistickou destinací v středozemním moři. I po 48 hodin poté pokrývá ulice, střechy a auta co začalo sněžit.

Puig Tomir – lyžování

Více než 50 centimetrů sněhu v nejvyšších bodech Serry povzbudilo více jedinců k lyžování. Puig Tomir sjeli a užívali si skutečnou sjezdovku.

Téměř 500 incidentů

Záchranná služba 112 do středy 20:00 hod. řešila 487 incidentů na Baleárských ostrovech kvůli intenzivním dešťům a větru vyvolanému bouří Juliette, většina z nich kvůli záplavám a padajícím stromům. Z celkového počtu mimořádných událostí bylo nejvíce na Mallorce.

EMU/IZS/ na Mallorce a záchrana osob vrtulníkem

Záchranné týmy pokračovali ve středu v hledání turistů uvězněných ve sněhu a kontrolují izolované farmy v Serře pro případ, že by majitelé měli problémy nebo měli nějaké problémy. Během odpoledne záchrana pokračovala a dokonce i vrtulník musel přistát během zápasu na fotbalovém hřišti v Sólleru, aby vyložil ženu a dítě, které byly na hoře od pondělí, i když byly v perfektním stavu. Utkíní muselo být na několik minut přerušeno, aby helikoptéra mohla sestoupit a přistát ve středovém kruhu. Počáteční překvapení veřejnosti a hráčů krátce poté vystřídal potlesk ve stoje. Členové UME během dne evakuovali další dva lidi, jednoho z nich uvízl poblíž Es Tossals Verds a druhého, který utrpěl nehodu při pěší turistice v Serra de Tramuntana. Zachráněný turista byl převezen do nemocnice Son Espases s možnou zlomeninou kyčle.

Následky bouře Juliette jsou tento čtvrtek na Mallorce stále dobře přítomné s mnoha úseky silnic postiženými sněhem. Některé silnice nejsou ještě průjezdné.

V tuto chvíli se neočekává, že by se bouře opakovala, i když by se mohly během noci vyskytnout lokální slabé mrazy. Pro čtvrtek bude sněžení ve výšce mezi 900 a 1 100 metry, takže pokud se předpověď naplní, může se bílá známka opakovat pouze v nejvyšších bodech ostrova. Chlad bude podle Státní meteorologické agentury i nadále velmi přítomný, a to navzdory skutečnosti, že tuto středu začalo meteorologické jaro (které zahrnuje měsíce březen, duben a květen).

Zdroj: Twiter bomberos Mallorca
Foto: Twiter bomberos Mallorca